Przedszkolaki na sportowo!

Dodane: 19 kwietnia 2024 r.

17 kwietnia w hali sportowej MOSiR odbyła się niezwykle emocjonująca „Przedszkolada” – sportowa olimpiada przedszkolaków. Wydarzenie zgromadziło małych sportowców ze wszystkich miejskich przedszkoli, którzy zmierzyli się w różnorodnych konkurencjach zręcznościowo-sprawnościowych.

Uczestnicy stanęli przed szeregiem wyzwań takich jak tor przeszkód, rzut w dal, biegi dystansowe czy rozgrywki piłki nożnej. Nie było twardej rywalizacji, była za to świetna zabawa. Oprócz zawodów był też czas na zabawy chustą animacyjną i tańce integracyjne. Za podjęcie sportowego wyzwania dzieci otrzymały pamiątkowe puchary,  medale i upominki, które wręczył burmistrz Waldemar Paluch.

Udział w olimpiadzie przysporzył dzieciom wiele pozytywnych emocji a medale wywołały uśmiech na twarzach zawodników. Gratulujemy wszystkim małym sportowcom a nauczycielom dziękujemy za wsparcie przy realizacji imprezy.

Wielkie podziękowania należą się również trenerom z grup: Progres Jarosław JKM, Klub 4 STREFY, Grupa Biegowa Sokół, Akademia Tańca STEP BY STEP, którzy aktywnie włączyli się w realizację wydarzenia.

Organizatorem Przedszkolady był Burmistrz Miasta Jarosławia przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nagrody rzeczowe dla uczestników wydarzenia sfinansowane były ze środków pochodzących z funduszy norweskich.