03 kwiecień 2020, imieniny obchodzą: Renata, Jakub, Ryszard

Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn o Nagrodę...

Pierwszy mecz półfinałowy Król/Pachowicz i Grasza/Sobaszek
Drugi mecz półfinałowy: Słysz/Dąbrowski i Smelik/Ryzner
Mecz o III miejsce Grasza/Sobaszek i Słysz/Dąbrowski
Walka o I miejsce Smelik/Ryzner i Król/Pachowicz
I miejsce :Michał Smelik i Radosław Ryzner (Przemyśl).
II miejsce: Marcin Król i Marcin Pachowicz (Wierzbna).
III miejsce: Artur Grasza i Dawid Sobaszek (Biłgoraj).
Finaliści Turnieju.

W zawodach wystartowało 8 ekip, które rozgrywały mecze „systemem brazylijskim"(system podwójnej eliminacji), do jednego wygranego seta do 21 punktów. Rywalizacja wśród zawodników na boisku była bardzo gorąca nie tylko z powodu upału, ale także poprzez bardzo zacięte składne ataki i efektowne obrony.

Ostatecznie po kilku godzinach emocjonującej walki w półfinałach znalazły się pary: Grasza/Sobaszek (Biłgoraj) pokonując parę Zięba/Dziki 21:11, Słysz/Dąbrowski (Jarosław) wygrywając z duetem Stasiowski/Konik 21:19, Król/Pachowicz (Wierzbna) pokonując ekipę Sawa/Uderkiewicz 21:7 oraz team Smelik/Ryzner (Przemyśl), który pokonał zespół Kozimor/Iwański 21:10.

W boju o wejście do ścisłego finału turnieju para Smelik/Ryzner pokonała team Dąbrowski/Słysz 21:7 a duet Król/Pachowicz pokonał parę: Grasza/Sobaszek 21:16.

Mecz o III miejsce pomiędzy parami: Słysz/Dąbrowski i Grasza/Sobaszek był bardzo zaciętym pojedynkiem od początku do samego końca. Nie brakowało w tym spotkaniu wielu efektownych i mądrych zagrań, ostatecznie wygrywając set 21:18 trzecie miejsce na podium wywalczyła sobie para Grasza/Sobaszek.

W finale na rozgrzanym przez słońce piasku spotkały się duety: Smelik/Ryzner i Król/Pachowicz. Pomimo 30 stopniowego upału i ogromnego zmęczenia zawodników mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem zespołu z Przemyśla Smelik/Ryzner 21:19, który to w ostatnim meczu zachował najwięcej sił.

Po zakończonej rywalizacji najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe statuetki oraz sprzęt sportowy.

Gratulujemy wszystkim finalistom i  dziękujemy  za świetną atmosferę podczas turnieju.

Organizatorami imprezy byli : Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

Autor: Robert Piwowar